Ketoza / Dieta ketogeniczna

Pokazano 1-18 z 18 pozycji

Dieta ketogeniczna – moda czy droga do zdrowia?

Słyszałeś zapewne o diecie ketogenicznej? W ostatnim czasie ten oryginalny jadłospis stał się bardzo popularny. Czy jest to zatem wyłącznie chwilowa moda, pozwalająca szybko schudnąć, czy raczej sposób na zachowanie zdrowia przez długie lata? Aby odpowiedzieć na te pytania, sprawdźmy, czym jest ketoza/dieta ketogeniczna i jakie suplementy diety mogą okazać się niezbędne, kiedy zdecydujesz się na ketogeniczny jadłospis.

Dieta ketogeniczna – co to takiego?

Głównym założeniem diety ketogenicznej jest dostarczanie organizmowi jak najmniejszej liczby węglowodanów. Z tego źródła pochodzi zaledwie 10% energii, resztę zaś stanowią tłuszcze i – w niewielkim stopniu – białko. Odwrócony bilans energetyczny powoduje, że zaczyna brakować nam glukozy. W sytuacji braku paliwa organizm sięga po alternatywne źródła energii, którym jest dostarczany w nadmiarze tłuszcz, przeistaczający się w tak zwane ciała ketonowe.

Dieta ketogeniczna przynosi dobre efekty podczas odchudzania, bywa także pomocna w leczeniu chorób układu krążenia, cukrzycy, a nawet chorób nowotworowych. Pamiętajmy jednak, aby jadłospis w trakcie trwania cięższych schorzeń konsultować z lekarzem specjalistą.

Witaminy i minerały w stanie ketozy

Odpowiednia suplementacja jest niezbędna, kiedy zdecydujemy się na dietę ketogeniczną. Rezygnując z dużych ilości węglowodanów jesteśmy zmuszeni do ograniczenia między innymi owoców, dostarczających cennych witamin i minerałów. Ważne jest więc, aby kompensować te niedobory sięgając po preparaty farmaceutyczne.

Regularne przyjmowanie kapsułek, w których składzie znajdują się witaminy z grupy B, błonnik, wapń, magnez, fosfor i cynk. Aby podejść kompleksowo do sprawy, warto stosować multiwitaminowe suplementy od Aliness. Ułatwi nam to przeżycie rygorystycznej diety. Oto, co zyskujemy, zażywając wysokiej jakości suplementy diety:

  • zmniejsza się uczucie zmęczenia, charakterystyczne dla pierwszych dni głodówek;
  • szybciej osiągamy stan ketozy;
  • minimalizujemy ryzyko wystąpienia niedoborów pokarmowych;
  • wspieramy metabolizm i utrzymujemy wysoki poziom elektrolitów w organizmie;
  • wspieramy naszą odporność;
  • zmniejsza się łaknienie, szczególności zaś chęć podjadania słodkich i słonych przekąsek.

Osobom na diecie ketogenicznej zaleca się suplementację takich preparatów jak grzyby chaga (najlepsze na rynku kupisz od Solve Labs), chlorella (wypróbuj na przykład od MyVita) czy berberyna (warta polecenia jest ta od Aliness).

Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.