Prostata

Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Prostata – męski problem

Prostata to mały, męski gruczoł znajdujący się pod pęcherzem moczowym. Kiedy jest zdrowy, nawet nie zastanawiamy się nad jego istnieniem. Gdy natomiast dojdzie do stanu zapalnego w jego obrębie czy do przerostu prostaty, nieprzyjemne objawy nie pozwolą pozostać niezauważone. Wykrycie początków choroby zapewne jest dla Ciebie bolesnym doświadczeniem, ale pamiętaj: im szybciej rozpoczniesz leczenie, tym większa szansa na rychły powrót do normalności. A jeśli martwi Cię, że na konsultację do specjalisty trzeba czekać, a cierpnie nie daje Ci żyć – stosuj naturalne suplementy diety wspierające gruczoł krokowy.

Przerost czy zapalenie prostaty?

Schorzenia ze strony gruczołu krokowego mogą być dwojakiego rodzaju: przerost albo zapalenie prostaty. Przerost może wystąpić już u panów po 40. roku życia, a w grupie największego ryzyka znajdują się panowie 80 plus. Maleńki dotąd gruczoł, znajdujący się bardzo blisko pęcherza, zaczyna się powiększać, powodując uczucie bólu podczas oddawania moczu i problemy podczas samej mikcji. Przerost prostaty zaczyna uciskać cewkę moczową, a towarzyszące mu objawy są nie tylko bolesne i nieprzyjemne, ale także mogą zaburzać normalne funkcjonowanie. Mężczyźni wstydzą się na przykład pobytów poza domem, bo to wiąże się z koniecznością korzystania z publicznych toalet.

Drugie najpopularniejsze schorzenie prostaty to jej zapalenie. Różni się tym od przerostu gruczołu krokowego, że objawia się wystąpieniem gorączki, częstym oddawaniem moczu, a także przykrym pieczeniem podczas mikcji. Stan zapalny może być spowodowany między innymi zarażeniem się bakteriami drożdżaków od partnerki.

Pozwól, że pomogę

Mimo iż prostata jest wstydliwym problemem, trzeba pozwolić sobie pomóc. Aby więc złagodzić objawy towarzyszące rozrostowi prostaty, które dają Ci się we znaki, kiedy oddajesz mocz – słaby strumień, parcie na mocz i częste chodzenie do toalety za dnia i w nocy, sięgnij po preparaty uzupełniające. W ich składzie szukaj:

  • palmy sabałowej, która pomoże w sytuacji występowania słabego strumienia moczu i/lub częstych wizyt w toalecie;
  • wierzbownicy drobnokwiatowej – roślina wzmacnia siły witalne. Dzięki suplementacji wierzbownicy wzmocnisz układ moczowy i usprawnisz funkcje seksualne;
  • kozieradka i maca – to afrodyzjaki, które dodadzą Ci zarówno chęci, jak i mocy, by cieszyć się męską energią nawet w podeszłym wieku. Doskonałe suplementy diety, pozyskiwane z roślin o walorach leczniczych, selekcjonuje i dostarcza Medica Herbs.
Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.