African Mango 1200mg 90 tab.

African Mango 1200mg 90 tab.

Essence

ESSENCE African Mango to suplement diety, zawierający ekstrakt z Mango afrykańskiego, wspierający bezpieczne odchudzanie. Ponadto reguluje poziom cholesterolu, obniża poziom insuliny i glukozy we krwi oraz pomaga oczyścić jelita!

48,99 zł
Brutto

 

Essence African Mango 1200mg 90 tab.

Essence African Mango to suplement diety w postaci tabletek zawierający ekstrakt z mango afrykańskiego (Irvingia gabonensis).

African mango, czyli mango afrykańskie (Irvingia gabonensis) znane jest również jako mango dzikie lub mango krzewiaste i różni się od popularnego mango indyjskiego (Mangifera indica). Owoce african mango są cenione ze względu na błonnik pokarmowy oraz nasiona bogate w tłuszcze i białka. W Afryce Zachodniej stosowanie suszonych nasion tej rośliny jest powszechne i znane od setek lat.

Zgodnie z definicją zawartą w Normach żywienia dla populacji Polski, wydanych przez Instytut Żywności i Żywienia, błonnik, inaczej włókno pokarmowe to pozostałość komórek roślinnych oporna na działanie enzymów trawiennych człowieka; to grupa związków, które przechodzą przez jelito kręte jako niestrawiona pozostałość, ale są częściowo hydrolizowane przez bakterie okrężnicy. Powinien go określać przynajmniej jeden z 4 wyróżników, czyli błonnik powinien wpływać na: zmniejszenie czasu pasażu jelitowego i zwiększenie mas kałowych, pobudzać procesy fermentacyjne w jelicie grubym, redukować we krwi poziom cholesterolu ogółem i frakcji LDL cholesterolu oraz obniżać poposiłkowe stężenie glukozy we krwi i/lub obniżać poziom insuliny.

Dostępne badania naukowe zawierają informacje, że african mango wykazuje wpływ na organizm człowieka dzięki zawartości błonnika pokarmowego. W badaniu Ngondi i Oben z 2005 r. (opublikowanym w Lipids in Health and Disease) z podwójnie ślepą próbą, sprawdzano wpływ Irvingia gabonensis w dwóch grupach. Zaobserwowana różnica pomiędzy grupą stosującą african mango, a grupą placebo była znacząca. Masa ciała badanych spożywających Irvingia gabonensis zmniejszyła się w większym stopniu. Ponadto u badanych, którzy byli otyli, zaobserwowano spadek całkowitego cholesterolu, cholesterolu LDL, trójglicerydów oraz wzrost cholesterolu HDL. Z drugiej strony grupa placebo nie wykazywała żadnych zmian w składnikach lipidowych we krwi.

Skład

Essence African Mango - 90 tabl.
Porcja: 1 tabl.
Ilość porcji w opakowaniu: 90
Opakowanie: 90 tabl.
Masa netto: 144.00 g
Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 1 tabl. % RWS*
Ekstrakt z mango afrykańskiego 1200 mg -

Składniki: ekstrakt z mango afrykańskiego 20:1 (Irvingia gabonensis), substancje wypełniające (celuloza mikrokrystaliczna, skrobia), substancje przeciwzbrylające (węglan wapnia, dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten (pszenicy), jaj, selera i gorczycy.

*% Referencyjna Wartość Spożycia

Zalecane spożycie / sposób przygotowania:

Przyjmować jedną tabletkę dziennie, nie rozgryzając, popijając odpowiednią ilością płynu.

Uwagi:

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała.
Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.

82 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Oceń Komentarze (0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.