ZAMÓW TELEFONICZNIE +48 536 231 764 (Poniedziałek - Piątek: 10:00 - 14:00)
Roztwór DMSO i magnezu.
DMSO z Magnezem ( siarczan ) - roztwór 60% - 250 ml - Zielona
DMSO (Dimetylosulfotlenek) to organiczny związek z grupy sulfotlenków. Jest naturalną substancją pochodzącą z miazgi drzewnej. DMSO za pośrednictwem tlenu przekształcany jest w MSM (siarka organiczna).
- Czystość DMSO 99.99% Pharmaceutical Grade ( Klasa Farmaceutyczna )
- Butelka Medyczna
- Certyfikat jakości produktu ChemWorld
- Bardzo długa data ważności to minimum 03/2022
DMSO to wysoce polarny rozpuszczalnik organiczny, który miesza się z wodą. Wiele związków, które nie są bezpośrednio rozpuszczalne w wodzie, można rozpuścić za pomocą DMSO w celu utworzenia stężonego roztworu podstawowego, który można dalej rozcieńczyć do żądanego końcowego stężenia w buforze wodnym.
- Postać: ciecz
- Barwa: bezbarwna
- Zapach: prawie bezwonny
- Temperatura topnienia: 18,30-18,50°C
- Temperatura wrzenia: 189°C
- Czystość: CZDA min. 99,99%
- Wzór chemiczny: C2H6OS lub (CH3)2SO
- Numer CAS: 67-68-5
- Numer WE: 200-664-3
Aby DMSO nie miało styczności z tworzywem sztucznym lub metalem i było chronione przed światłem słonecznym to jest w specjalnej medycznej szklanej brązowej butli z terminem przydatności, zastosowane specjalne metody produkcji szkła medycznego gwarantują spełnienie wszystkich wymagań aby DMSO było przechowywane w idealnych dla tej cieczy warunkach. Produkt jest zabezpieczony oryginalnym hologramem ChemWorld co gwarantuje oryginalność, czystość i najwyższą jakość produktu.
- OPAKOWANIE: Medyczna szklana butelka z terminem przydatności, około 50 miesięcy od zakupu.
- KONSYSTENCJA: forma czystej cieczy
- SKŁAD: Dimetylosulfotlenek
W ROZTWORZE DMSO Z MAGNEZEM JEST NASZA NIEZASTĄPIONA FORMA MAGNEZU STARANNIE STWORZONA I WYMIERZONA
W PRODUKCIE JEST ROZTWÓR MAGNEZU: 50% – dokładność +/-0,5%
ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: W razie połknięcia nie wywoływać wymiotów, przepłukać usta wodą. Natychmiast wezwać pomoc medyczną. W razie kontaktu z oczami płukać je dużą ilością wody, niezwłocznie skontaktować się z okulistą. W razie kontaktu ze skórą zdjąć zanieczyszczoną odzież, skórę zmyć dokładnie wodą. Zanieczyszczoną odzież natychmiast zanurzyć w wodzie i starannie wypłukać.
PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.
UWAGA !! PRODUKT NIE JEST LEKIEM , PRODUKT TEN JEST ODCZYNNIKIEM CHEMICZNYM ANALITYCZNYM DO SYNTEZ I CELÓW EDUKACYJNYCH, MOŻE BYĆ SZKODLIWY DLA ZDROWIA, KAŻDE INNE STOSOWANIE ODCZYNNIKA CHEMICZNEGO JEST NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
Dane Techniczne
– DMSO
| Nazwa odczynnika | Dimetylosulfotlenek (DMSO) |
| Nazwa odczynnika (ang.) | Dimethylsulfoxide |
| Synonimy | metylosulfinylometan |
| Gatunek | Klasa Farmaceutyczna |
| Wzór sumaryczny | C2H6OS |
| Masa molowa [g/mol] | 78,13 |
| Pojemności | 250, 500 ml |
| Numer WE | 200-664-3 |
| Numer CAS | 67-68-5 |
| Zawartość [%] | 99,99 |
| Gęstość | 1,1 g/cm³ |
| Rodzaj | sulfotlenek |
| Wygląd zewnętrzny / postać | bezbarwna ciecz |
| Rodzaj opakowania | butelka ze szkła brązowego |
| Termin ważności | minimum 20 miesięcy od dostawy towaru |
Dane Techniczne
– MAGNEZ
| Nazwa odczynnika | Siarczan magnezu |
| Nazwa odczynnika (ang.) | magnesium sulfate |
| Synonimy | sól gorzka, sól epson |
| Gatunek | czysty |
| Wzór sumaryczny | MgSO4 x 7H2O |
| Masa molowa [g/mol] | 120.415 |
| Pojemność [ml] | 250, 500 ml |
| Numer WE | 231-298-2 |
| Numer CAS | 10034-99-8 |
| Zawartość [%] | 99.50 |
| Gęstość | 1,68 g/cm³ |
| Rodzaj | sole |
| Wygląd zewnętrzny / postać | biały krystaliczny proszek |
| Rodzaj opakowania | butelka ze szkła brązowego |
| Termin ważności | minimum 18 miesiące od dostawy towaru |