Olej MCT 400ml

Olej MCT 400ml

Essence

Essence MCT Oil to suplement diety w postaci oleju zawierający średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe z oleju palmowego i oleju z ziaren palmowych. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych o zwiększonej aktywności fizycznej.

Olej MCT to przede wszystkim doskonały suplement dla osób aktywnych fizycznie.

Olej MCT może być stosowany jako suplement wspierający odchudzanie. Kwasy tłuszczowe zawarte w MCT są bardzo dobrym źródłem energii, a przy tym charakteryzują się silnymi właściwościami termogennymi.

Obecnie brak na stanie
29,99 zł
Brutto

 

Essence MCT Oil to suplement diety w postaci oleju zawierający średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe z oleju palmowego i oleju z ziaren palmowych. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych o zwiększonej aktywności fizycznej.

KWASY TŁUSZCZOWE

Kwasy tłuszczowe to związki zbudowane z węgla, wodoru i tlenu. W zależności od długości łańcucha węglowego, wyróżniamy kwasy tłuszczowe krótkołańcuchowe, średniołańcuchowe i długołańcuchowe.

CO WIESZ O ŚREDNIOŁAŃCUCHOWYCH KWASACH TŁUSZCZOWYCH?

Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe [ang. medium-chain triglicerides (MCT)] klasyfikowane są jako łatwoprzyswajalne. Różnią się od tych długołańcuchowych pod względem trawienia, wchłaniania i metabolizmu. Mają mniejszą masę cząsteczkową, są wchłaniane bezpośrednio do krążenia wrotnego, szybko absorbowane przez hepatocyty i utleniane w mitochondriach. W przeciwieństwie do większości innych cząsteczek lipidów, które wymagają złożonego procesu trawienia, MCT są łatwiej wchłaniane do krwioobiegu z przewodu pokarmowego. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe bardziej ulegają utlenianiu zamiast osadzaniu się w postaci tkanki tłuszczowej; wykazują wpływ na zwiększenie wydatku energetycznego – szybko utleniają się w celu uzyskania energii. Dostarczają także mniej kalorii niż długołańcuchowe kwasy tłuszczowe.

PRZECZYTAJ JAKI WNIOSEK OTRZYMANO W JEDNYM Z BADAŃ NAUKOWYCH DOTYCZĄCYM STOSOWANIA MCT.

W czasopiśmie naukowym The American Journal of Clinical Nutrition w 2008 r. opublikowano badanie, którego celem było porównanie diety zawierającej średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe z dietą uwzględniającą spożycie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych pochodzących z oliwy z oliwek. Sprawdzano m. in. stopień utraty masy ciała. W wynikach badania wykazano, że włączenie umiarkowanych ilości oleju MCT do diety prowadziło do większej utraty masy ciała niż włączenie podobnej ilości oliwy z oliwek. Otrzymany wynik potwierdził zebrane wcześniej dane oraz wysuniętą na ich podstawie hipotezę dotyczącą możliwości lepszego kontrolowania masy ciała dzięki stosowaniu MCT.

Essence MCT Oil – dodaj do swojej diety średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe! To dobry wybór!

Essence MCT Oil - Olej MCT - 400ml
Porcja: 15 ml = 14 g (1 łyżka stołowa)
Ilość porcji w opakowaniu: 26
Opakowanie: 400 ml
Objętość netto: 400.00 ml
Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 14 g % RWS* Na 100 g % RWS*
Wartość Energetyczna (energia) 518 kJ / 126 kcal - 3700 kJ / 900 kcal -
Tłuszcz 14 g - 100 g -
w tym kwasy tłuszczowe nasycone 13 g - 96 g -
Węglowodany 0 g - 0 g -
w tym cukry 0 g - 0 g -
Białko 0 g - 0 g -
Sól 0 g - 0 g -
(C 6:0) 0.28 g - 2 g -
(C 8:0) 7.7 g - 9.1 g - 55 g - 65 g -
(C 10:0) 4.9 g - 6.3 g - 35 g - 45 g -
(C 12:0) 0.42 g - 3 g -
(C 14:0) 0.14 g - 1 g -
Składniki: 100% olej MCT.

*% Referencyjna Wartość Spożycia

ZALECANE SPOŻYCIE / SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Przez pierwsze 2 dni stosować 1 łyżkę stołową dziennie w trakcie posiłku. Stopniowo zwiększać porcję do 3 łyżek dziennie. Spożycie jednorazowych dawek większych niż 100 g bez wcześniejszej adaptacji może powodować dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Oceń Komentarze (0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.