Pamięć i koncentracja

Pokazano 1-40 z 318 pozycji

Zdaj egzamin… z pamięci

Czy wiesz, że ilość infor­ma­cji kierowanych do naszego mózgu wynosi około 100 mega­baj­tów na sekundę? Nic więc dziwnego, że nasz procesor ma prawo czasami zachowywać się tak, jak gdyby był przegrzany, a pamięć i koncentracja mogą zawodzić. W takim gąszczu bodźców może nam umknąć coś bardzo ważnego, a tego byśmy nie chcieli. Jak możemy wspomóc nasze szare komórki, gdy mamy do zapamiętania kolejne megabajty wiedzy? Co robić, by ciągle nie wracać się po dokumenty i telefon? Na szczęście są na to metody!

Skoncentruj się!

W świecie technologii cyfrowych, gdy codziennie jesteśmy zalewani morzem wiadomości, obrazów i filmów, tak trudno się skoncentrować. Czy nasz mózg jest w stanie temu podołać? Czym się wspomagać przed trudnymi egzaminami na studiach? Jak przed wyjściem z domu nie zapominać wyłączyć gotującej się zupy? Co zrobić, żeby nie musieć sprawdzać, czy drzwi są na pewno zamknięte?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania prowadzą nas do jednego rozwiązania – wspomagania się suplementami diety na pamięć i koncentrację. Zwoje mózgowe będą zachwycone, kiedy będziemy im dostarczać następujące substancje:

  • miłorząb japoński, znany z dobroczynnego działania na układ nerwowy (warto stosować ten i inne suplementy diety marki Ostrovit);
  • lecytynę (tabletki uzupełniające niedobory lecytyny dostaniemy od producenta Aliness);
  • żeń-szeń, ashwagandha, rhodiola, brahmia, czyli zioła zawierające adaptogeny; ekspertem od pozyskiwania roślinnych wyciągów, wspomagających pamięć i koncentrację jest firma Medica Herbs;
  • magnez i witaminy z grupy B: dobrej jakości magnez i witaminy, w wydajnych opakowaniach dostaniemy od producenta UNS;
  • kofeinę lub teinę, na przykład pochodzące z kawy i zielonej herbaty.

Jeśli chcemy poprawić pamięć i koncentrację, musimy także odpowiednio zaplanować suplementację – nie zaczynajmy brać tabletek na dzień przed egzaminem, zaplanujmy regularne ich spożywanie np. tydzień przed testem.

Tajemne receptury na pamięć i koncentrację

Oprócz tradycyjnych suplementów diety w postaci kapsułek na pamięć i koncentrację, oraz picia kawy lub zielonej herbaty, doskonale sprawdzą się eliksiry wytwarzane według tradycyjnych receptur, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Wszak od wieków człowiek chce mieć przytomny umysł i młode spojrzenie na otaczającą go rzeczywistość! Jednym z takich wspaniałych specyfików jest nalewka Paracelsusa (do kupienia m.in. od Aura Herbals) – szwajcarski bezalkoholowy tonik, w którego składzie znalazły się wyciągi z różnych roślin wspomagających pamięć i koncentrację. Zioła naprawdę mają moc, nie bagatelizujmy więc wiedzy naszych przodków, tylko korzystajmy z dobrodziejstw, które nam przekazali!

Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.