Cukrzyca

Pokazano 1-40 z 126 pozycji

Już nie tak słodko…

Cukrzyca – to słowo kojarzy się wprawdzie z łakociami, ale gdy padnie z ust lekarza, wcale nie brzmi słodko. Zdiagnozowana choroba brzmi jak wyrok, jednak nie zawsze musi ona oznaczać dla nas tragedię i rezygnację ze wszystkich przyjemności. Pewnym jest jednak, że w przypadku tego schorzenia konieczna będzie zmiana stylu życia, wprowadzenie restrykcyjnych nawyków żywieniowych i leczenie, oparte między innymi na stosowaniu suplementów diety. Leczona cukrzyca pozwala normalnie funkcjonować.

Rola suplementów diety w leczeniu cukrzycy

Leczenie cukrzycy polega głównie na wspomaganiu wytwarzania insuliny, a także na regulacji stężenia glukozy we krwi. Aby osiągać te cele, warto wspomagać się preparatami uzupełniającymi. Oto witaminy, minerały i zioła ułatwiające życie cukrzyka:

  • Chrom – to pierwiastek, który zwiększa wrażliwość na insulinę. Dostępny od producenta Aliness;
  • Cynk – chory na cukrzycę bardzo często cierpią na jego niedobory, dlatego suplementacja może okazać się niezbędna także w Twoim przypadku;
  • Witaminy z grupy B – pomagają radzić sobie z nadmiarem glukozy;
  • Witamina A, C i E – zapobiegają powikłaniom cukrzycy w postaci uszkodzenia siatkówki oka;
  • Kwas alfa-liponowy – to substancja mająca moc wchłaniania nadmiernej ilości glukozy, dlatego bywa szczególnie zalecana chorym cierpiącym na cukrzycę. Świetnej jakość produkt oferuje Essencey;
  • Koenzym Q10 – wzmacnia pracę komórek odpowiedzialnych za produkcję insuliny; '
  • Roślinne preparaty, których działanie obniżające poziom glukozy we krwi zostało potwierdzone naukowo (babka płesznik, wyciąg z pestek winogron, morwa biała). Najlepszej jakości tabletki na bazie wyciągów roślinnych kupisz od Medica Herbs.

Pamiętajmy jednak, że cukrzyca to naprawdę bardzo poważna choroba i wybór suplementów diety konsultujmy z naszym lekarzem diabetologiem. Specjalista pomoże nam wybrać rodzaj substancji najodpowiedniejszej dla nas.

Dieta cukrzyka

Leczenie cukrzycy to także zmiana sposobu odżywiania. Po pierwsze, bardzo ważne jest utrzymanie poziomu glukozy na jednakowym poziomie, dlatego dieta cukrzyka zawsze składa się z niewielkich posiłków przyjmowanych w regularnych odstępach czasu. Oprócz tego jak często dostarczasz organizmowi paliwo, ważna jest także jego jakość. Trzymaj się wytycznych, a na dobrym paliwie napędowym Twoje ciało zajedzie jeszcze daleko. :) Sięgaj po złożone węglowodany (chleb razowy zamiast pszennego, ciemny ryż w miejscu białego makaronu itp.). Unikaj warzyw i owoców zawierających duże ilości cukru. Mięso i nabiał, który spożywasz, powinny mieć niewielką zawartość tłuszczu. Włącz do diety produkty wysokobłonnikowe i nawadniaj organizm, najlepiej pijąc niegazowaną wodę.

Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.