Wzrok

Pokazano 1-40 z 40 pozycji

Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga

Czy wiesz, że mechanizm działania ludzkiego oka do złudzenia przypomina pracę aparatu fotograficznego? Polega to na regulacji ilości pochłanianego światła, skupianiu go, a także ustawianiu odpowiedniej ostrości. To, co udaje się zarejestrować oczom, trafia jako bodziec do naszego mózgu, w którym zostaje przetworzony w widziany przez nas obraz. Co ciekawe, „zdjęcia” wykonane przez oko są odwrócone do góry nogami i dopiero mózg przetwarza je we właściwy obraz. A dzięki posiadaniu pary oczu nasz wzrok może dostrzegać więcej i widzimy przestrzennie.

Zoom na oko

Ludzkie oczy jeszcze nigdy wcześniej nie były eksploatowane tak mocno jak obecnie. Przed naszym wzrokiem stoi wiele wyzwań, głównie związanych z niebieskim światłem emitowanym przez ekrany komputerów, tabletów i smartfonów. Spędzamy przed nimi długie godziny podczas czynności zawodowych w pracy, relaksujemy się w domu, przeglądając filmy i obrazy w internecie, przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach… Nasz narząd wzroku nie może być zadowolony. Warto więc zastanowić się, jak najlepiej wspomagać nasze oczy w tych trudnych dla nich okolicznościach. Czy jest dla nich ratunek, czy wszyscy jesteśmy skazani na wady wzroku i noszenie okularów?

Ratunek dla naszych oczu

Co będzie najlepszym ratunkiem dla wzroku? Odpowiedź jest prosta – powrót do natury, najlepiej poprzez:

  • Organizowanie sobie przerw podczas pracy przy komputerze Nawet gdy nie możemy opuścić stanowiska pracy, możemy oderwać oczy od monitora i wykonać kilka spojrzeń na ścianę, sufit itp.;
  • Odpoczynek na łonie natury, a nie ze wzrokiem wbitym w ekran smartfonu Zielony kolor koi zmęczony wzrok, warto więc organizować sobie spacery po lasach i parkach;
  • Suplementacja witamin i minerałów wzmacniających komfort widzenia;
  • Częste wietrzenie pomieszczeń latem zamiast zamykania okien i korzystania ze sztucznej klimatyzacji;
  • Noszenie okularów chroniących przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym; Wspomaganie się nawilżającymi kroplami do oczu.

Witaminy na sokoli wzrok

Suplementacja preparatów zawierających dobre dla naszego wzroku składniki odżywcze jest obecnie niezbędna. Warto jednak sięgać wyłącznie po preparaty ze sprawdzonych źródeł, które odznaczają się najwyższą jakością. Oto lista najlepszych dostawców suplementów wzmacniających wzrok (z witaminą A i nie tylko):

  • Aura Herbals,
  • Avitale,
  • Good Game Labs,
  • AQI Pharm.

Możemy przebierać w rozmaitych substancjach wspomagających narząd wzroku: beta karoten, kolagen, luteina, rdest japoński. Zobacz wszystkie możliwości!

Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.