Skurcze i układ nerwowy

Pokazano 1-40 z 156 pozycji

Ach te nerwy, ach te skurcze Skurcze mięśni i praca układu nerwowego mają wiele wspólnego. Niedobory tych samych witamin i minerałów, odpowiedzialnych za układ nerwowy, mogą dawać zespół z pozoru niepowiązanych ze sobą objawów. Kiedy towarzyszą Ci: chroniczne zmęczenie, zaburzenia pamięci i koncentracji, bolesne skurcze mięśni, a także zła kondycja cery i wypadanie włosów… potrzebujesz wzmacniających suplementów diety. Nie zwlekaj – skonsultuj się z lekarzem i rozpocznij leczenie, a skurcze i układ nerwowy nie będą Ci się dawać we znaki.

Magnez przyciąga… zdrowie

Kiedy już występują skurcze i zaburzenia w obrębie układu nerwowego, sama zmiana sposobu żywienia nie wystarczy. Dlaczego? Ponieważ przez lata pracowałeś na ten stan – wypłukiwałeś magnez pijąc hektolitry kawy, w ciągu całego roku byłaś na siłowni dwa dni przed sylwestrowym i trening zakończył się bolesnością mięśni? Lata jedzenie fast foodów nie przyczyniły się do zbudowania mocnego układu nerwowego. Niestety nasze ciało nie działa tak, że 3-dniowa dieta puści w niepamięć lata zaniedbań. Za to szybka regeneracja organizmu może być możliwa dzięki zastosowaniu preparatów witaminowo-mineralnych. Jeśli sięgniesz po wysokogatunkowe suplementy diety, zawierające łatwo przyswajalne składniki mineralne o najwyższym, dopuszczalnym stężeniu, możesz sprawić, że skurcze i układ nerwowy nie będą dawać Ci niepokojących sygnałów.

Jakich substancji szukać w preparatach wspomagających? Podpowiadamy:

  • Magnezu – niedobory tego pierwiastka zaspokoją preparaty Essence;
  • Jodu – doskonałym producentem jest Iodica;
  • Witamin z grupy B,
  • Wyciągów roślinnych, wypróbuj koniecznie te od Medica Herbs.


Styl życia a układ nerwowy

Wiesz już, jakie suplementy diety stosować, aby złagodzić skurcze i układ nerwowy uspokoić. Zrób teraz rachunek sumienia ze swojego stylu życia. Skąd się biorą skurcze łydek – unikasz aktywności fizycznej czy może lubisz się przeciążać na siłowni? Ile kaw dziennie wypijasz? Czy palisz papierosy? Czy kładziesz się spać regularnie? Czy stres towarzyszy Ci w pracy każdego dnia? Jak sobie z tym radzisz? Nie będę rozliczać Cię z odpowiedzi na te pytania, jednak warto przemyśleć, czy żyjesz tak, aby cieszyć się dobrym zdrowiem do późnej starości czy nie dbasz o siebie. Zdrowe posiłki, zawierające mnóstwo świeżych owoców i warzyw, zrównoważone uprawianie sportu i zapewnianie sobie wystarczającej ilości odpoczynku to czynniki, które wpłyną nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Pamiętaj o tym i podchodź do siebie z miłością!

Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.