Wątroba

Pokazano 1-40 z 133 pozycji

Nie trać przyjemności z jedzenia!

Wątroba to narząd, który jak żaden inny zdradza nasz styl życia. Każdy kieliszek wina, dodatkowa porcja ciasta czy wieczorne chipsy – to wszystko ląduje w naszym układzie pokarmowym. Wątroba jest jednym z największych narządów wewnętrznych człowieka, a jej praca polega na usuwaniu z organizmu trujących pozostałości. Co ciekawe, wątroba ma niezwykłą zdolność regeneracji, którą warto wspierać stosując preparaty witaminowe. Roli tego narządu nie wolno bagatelizować, ponieważ choroby wątroby mają wpływ na ogólną kondycję naszego organizmu.

Co może zagrażać wątrobie?

Ten ważny narząd układu pokarmowego jest narażony na szereg chorób, którym możemy zapobiegać nie tylko poprzez świadome odżywianie, ale także stosowanie suplementów diety. Oto dolegliwości, które mogą stanowić zagrożenie dla funkcjonowania naszej wątroby:

  • Wirusowe zapalenie wątroby (WZW B i WZW C);
  • Marskość wątroby;
  • Metaboliczne choroby wątroby;
  • Łagodne i złośliwe naczyniaki i torbiele;
  • Stany chorobowe związane z usunięciem pęcherzyka żółciowego;
  • Choroba alkoholowa wątroby.

Lista dolegliwości wątroby jest dość długa i jeśli ten narząd wysyła sygnały ostrzegawcze, nie możemy ich ignorować, gdyż od jego pracy zależy sprawne funkcjonowanie całego naszego organizmu.

Wsparcie i regeneracja wątroby

Dolegliwości wątrobowe nie należą do przyjemnych, a ponadto ich ciężki przebieg może doprowadzić nawet do zagrożenia życia. Dlatego kiedy wystąpią, warto udać się do lekarza specjalisty zajmującego się leczeniem wątroby, woreczka żółciowego i dróg żółciowych – hepatologa lub skorzystać z dobrodziejstw medycyny alternatywnej.

Wielu lekarzy zaleca naturalne kuracje wspomagające pracę wątroby, których tradycje są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nasi przodkowie od wieków pozyskiwali wyciągi z roślin i zwierząt o dobroczynnym działaniu na układ trawienny. Wśród sekretnych receptur wspomagających i regenerujących wątrobę, które pochodzą z różnych zakątków świata, znalazły się następujące:

  • Wyciąg z nasion ostropestu (na przykład od Aliness); Ekstrakt z karczocha (wysokiej jakości czysty karczoch dostarcza między innymi MyVita);
  • Mniszek lekarski – w postaci najwyższej jakości tabletek dostarcza Medica Herbs;
  • Sproszkowana kurkuma (warto sprawdzić od UNS);
  • Olej z kryla atlantyckiego (ze względu na zanieczyszczenie oceanów wybierajmy wyłącznie od sprawdzonych dostawców, takich jak Aliness czy MyVita).
Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.