Menopauza

Pokazano 1-40 z 55 pozycji

Menopauza to okres w życiu kobiety, który niejednokrotnie bywa owiany złą sławą. Obawiamy się go, sądząc, że po kilku latach udręki hormonalnej czekają nas wyłącznie negatywne doświadczenia starości, chorób i przemijania. Aby przełamać stereotypowe myślenie i cieszyć się pełnią życia, warto uświadomić sobie, czego możemy się spodziewać w czasie klimakterium i podejść do niego tak, jak do innych przejściowych etapów w życiu kobiety, takich jak dojrzewanie czy ciąża.

Zmiany zachodzące w ciele kobiety podczas klimakterium

Pamiętasz swoją pierwszą miesiączkę czy ten moment, kiedy dowiedziałaś się, że spodziewasz się dziecka? Dla jednych z nas były to ekscytujące doświadczenia, inne zalewały się wówczas łzami. Niezależnie od naszych reakcji na wkraczanie w nowe fazy kobiecego życia, organizm każdej z nas jest miejscem, w którym dzieją się rzeczy niezwykłe. Jesteśmy jak kwiaty, przechodzące różne cykle życia, które pączkują, rozkwitają i wydają owoce. Menopauza to tylko jedna z faz kobiecego kwitnienia.

Okres klimakterium wiąże się jednak z pewnymi zmianami. Naturalnym jest też fakt, że każda z nas obawia się nieznanego. Ale kiedy dowiemy się, czego spodziewać się po menopauzie, będzie nam o wiele łatwiej przez nią przejść. Menopauza oznacza wystąpienie ostatniej miesiączki, które jest poprzedzone skokami hormonów. Huśtawka estrogenów może dawać różne nieznane dotąd objawy, takie jak:

  • problemy skórne,
  • niewyjaśniony przyrost masy ciała,
  • uczucie zmęczenia i przygnębienia,
  • uderzenia gorąca,
  • powtarzające się bóle głowy i stawów,
  • bezsenność,
  • suchość pochwy i infekcje w obrębie układu moczowego;
  • brak ochoty na współżycie.


Przejdź przez menopauzę śpiewająco

Choć objawy menopauzy nie napawają optymizmem, można przejść przez ten okres ze spokojem. Musimy uświadomić sobie, że to, co się dzieje z naszym ciałem ,jest naturalnym procesem. Co więcej, klimakterium to właściwy moment, by podejść do siebie z miłością – zadbać o zdrowe odżywianie, obfitujące w witaminy i minerały, znaleźć czas na aktywność fizyczną i odpoczynek.

Czy wiesz, że skutki burzy hormonalnej można złagodzić? Obok wspomnianych metod dbania o siebie pomocna będzie także suplementacja preparatów z witaminami i minerałami. Jesteśmy już w tym wieku, że nie damy się nabrać na słabą jakość, więc wybierajmy wyłącznie suplementy diety od sprawdzonych i bezpiecznych dostawców, do których należą:

Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.