Stres i adaptogeny

Pokazano 1-40 z 173 pozycji

Wrzuć na luz

Ulice wielkich miast pełne są ludzi, którzy ciągle gdzieś się spieszą. Wielu z nich nawet po wyjściu z pracy, w metrze, na przystankach autobusowych prowadzi służbowe rozmowy telefoniczne. Potem biegną do domu, do przedszkola i do szkoły po dzieci, na kursy językowe, do sklepu… W ciągłym napięciu, czy o niczym nie zapomnieli. Całej tej codziennej gonitwie towarzyszy stres. Czy to zjawisko ma jakieś zalety? I jak sobie radzić, aby nie zwariować? Oto podpowiedzi.

Czy stres jest dobry?

Pobudzenie i energia to zjawiska pożądane, ale długotrwały i nadmierny stres już nie. Krótkotrwałe bodźce stresowe mają pozytywny wpływ na nasz układ nerwowy, ponieważ stymulują go do działania. Niewielki stres jest więc czynnikiem motywacyjnym, bez którego trudno byłoby nam podjąć aktywność.

Jednak kiedy nie kończy się na stymulującym impulsie, a nasz organizm jej w stanie ciągłego napięcia, to znak, że układ nerwowy potrzebuje wsparcia. Wysiada pamięć i koncentracja, wyłącza się logiczne myślenie, pojawiają się bóle głowy, napięcia mięśniowe, kłopoty ze snem i regeneracją. Wreszcie długotrwały stres jest przyczyną wielu groźnych chorób cywilizacyjnych. Słowem, mamy wiele do stracenia, jeśli w porę nie uporamy się stresem.

Adaptogeny – co to takiego?

Co robić, żeby ujarzmić demony stresu? Najlepiej wrzucić na luz, zwolnić tempo i nabrać nieco dystansu do siebie. Samodzielnie możemy nie podołać tym rozluźniającym wyzwaniom. Warto więc wspomóc się suplementami diety z kategorii stres i adaptogeny.

Pierwszy raz spotykasz się z pojęciem adaptogenów? Bez obaw, to nic groźnego. Mianem adaptogenów nazywane bywają nawet zioła, które ułatwiają nam radzenie sobie ze stresem. To naturalne substancje, które możemy aplikować w postaci uspokajających tabletek, herbatek, kropli czy pigułek musujących.

Wśród najpopularniejszych roślin spod szyldu stres i adaptogeny znajdują się:

  • Ashwagandha – popularna ostatnio roślina nie tylko wzmacnia pamięć i koncentrację, ale także pomaga łagodzić stres (najwyższą jakość suplementów na bazie ashwagandhy gwarantuje Ostrovit);
  • Gotu kola – to kolejna roślina, która przejawia nieocenioną rolę dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego (ekstrakt najwyższej jakości dostaniemy od Medica Herbs);
  • Bacopa monnieri – to kolejny adaptogen, którego działanie zostało potwierdzone naukowo (do kupienia tutaj od dostawcy Aliness);
  • Różeniec górski – to roślina, która wspomaga odporność fizyczną i psychiczną organizmu (dostępny w ofercie UNS).
Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.