Trawienie i układ pokarmowy

Pokazano 1-40 z 222 pozycji

Maszynka do trawienia

Czy wiesz, że szacunkowo nawet 40% populacji ludności świata boryka się z problemami układu pokarmowego? To oznacza, że prawie co drugi z nas cierpi na zaburzenia związane z czynnościami życiowymi, do których należy pobieranie pożywienia, wchłanianie się składników odżywczych i ich przetwarzanie w narządach układu trawiennego oraz usuwanie niepotrzebnych i niestrawionych resztek. W jaki więc sposób wspomóc trawienie i układ pokarmowy, by nie stać się częścią tej niechlubnej statystyki? Jak sobie radzić, gdy już otrzymujemy sygnały świadczące o zaburzeniach jakże ważnych funkcji organizmu?

Pokarmowe sygnały alarmowe

Jak rozpoznać, że nasz układ pokarmowy funkcjonuje nieprawidłowo? Kiedy powinno nam się zapalić czerwone światło, ostrzegające przed problemami z trawieniem i układem pokarmowym? Ze względu na dużą liczbę zadań wykonywanych przez narządy wewnętrzne zajmujące się przemianą materii odpowiedź na te pytania nie jest prosta.

Z jednej strony nie możemy lekceważyć bólu brzucha, z drugiej powinniśmy być czujni w stanach zarówno zaparć, wzdęć, zgagi i uczucia ciężkości, jak i częstych biegunek oraz braku apetytu. Niektóre zaburzenia trawienie i układu pokarmowego dostrzeżemy także na podstawie zewnętrznych objawów nadmiernego przybierania na wadze lub przeciwnie, nagłej utraty kilogramów. Obie te sytuacje są równie niebezpieczne.

Pospiesz do apteki

Kiedy już wiemy, że coś jest nie tak, trzeba działać. W poważnych przypadkach nic nie zastąpi konsultacji medycznej. Warto także wspierać się dawkowaniem suplementów diety, które pozwolą nam cieszyć się szczupłą, zdrową sylwetką i ogólnie dobrym stanem zdrowia. Jemy wszak kilka razy dziennie i gdybyśmy po każdym posiłku czuli dyskomfort, doprawdy trudno byłoby normalnie funkcjonować!

Kiedy zaserwować sobie suplementy diety, które podkręcą przemianę materii i zapewnią ochronę układu pokarmowego? Oto wskazania:

  • Odchudzanie: roślinne i syntetyczne preparaty wspomagające utratę tkanki tłuszczowej i podkręcające metabolizm są dostępne tutaj;
  • Wspieranie pracy wątroby: najwyższej jakości suplementy wspierające pracę tego bardzo ważnego narządu znajdziemy pod adresem Wątroba;
  • Wzdęcia i uczucie ciężkości: gdy cierpimy na ten problem, doskonałą opcją będą nie tylko ziołowe herbatki, ale także suplementacja zdrowego oleju, na przykład z dzikiego oregano – od Avitale;
  • Wspieranie odporności możliwe jest poprzez zapewnienie odpowiedniej flory bakteryjnej jelit – a to za sprawą probiotyków, dostępnych między innymi w ofercie MyVita.
Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.