Cholesterol

Pokazano 1-40 z 94 pozycji

Gdy cholesterol jest zbyt wysoki Osoby borykające się z problemami ze strony układu krwionośnego często martwią się o wysoki poziom cholesterolu. Rzeczywiście, zbyt duże ilości tej substancji w naszym organizmie mogą mieć negatywne konsekwencje, szczególnie dla osób chorujących na nadciśnienie tętnicze, miażdżycę czy chorobę wieńcową. Jakie czynniki mogą mieć wpływ na podwyższony poziom cholesterolu? I co robić, by nie przekraczać norm tej substancji tłuszczowej?

Skąd się bierze podwyższony poziom cholesterolu?

Organiczna substancja tłuszczowa nazywana cholesterolem jest obecna każdej komórce naszego ciała. Może pełnić rozmaite funkcje: bierze udział w syntezie hormonów, witaminy D3 a także kwasów tłuszczowych. Jednak potrzebną ilość cholesterolu produkuje nasza wątroba i nadwyżki tego tłuszczu są zbędne.

Kto jest najbardziej narażony na występowanie podwyższonego poziomu cholesterolu? W grupie ryzyka znajdują się mężczyźni w zaawansowanym wieku, którzy mają dziedziczne skłonności do chorób układu krążenia. Na przekroczenie dopuszczalnych norm cholesterolu narażone są także osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy, choroby wątroby i nerek a także nadwagę czy cukrzycę. Oprócz tego wysoki poziom cholesterolu możemy zawdzięczać złemu stylowi życia – niskiej aktywności fizycznej, zbyt kalorycznej diecie, obfitującej w tłuszcze i cukry, a także spożywaniu alkoholu i paleniu papierosów.

Cholesterol w normie – jak tego dokonać?

Co zatem możemy zrobić, aby cholesterol utrzymywał się na właściwym poziomie? Czynników genetycznych nie da się oszukać, jednak dieta, aktywność fizyczna i odpowiednio dobrana suplementacja mogą przyczynić się do wyregulowania ilości substancji tłuszczowej.

Ruch na świeżym powietrzu i zbilansowany jadłospis to sprawy oczywiste, gwarantujące zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Ne dla każdego jednak jasne jest które suplementy diety mają korzystny wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu.

W preparatach witaminowych dostępnych w aptece bez recepty warto szukać następujących substancji:

  • Nattokinase NSK-SD to popularna w Japonii metoda na zdrowe serce. Tajemniczo brzmiąca substancja jest w rzeczywistości enzymem pozyskiwanym podczas fermentacji soi. W ostatnim czasie popularność preparatów Nattokinase wykroczyła poza granice kraju kwitnącej wiśni. Doskonały suplement zawierający NSK-SD dostaniesz od Aliness.

  • Kwasy tłuszczowe omega 3 to kolejna substancja wspierająca obniżanie cholesterolu. Co więcej, kwasy te regulują ciśnienie tętnicze krwi i wzmacniają nasze serce. Najwyższej jakości czyste kwasy omega pochodzą od producenta Essencey.

Oprócz suplementów zawierających jedną substancję, korzystne jest stosowanie preparatów złożonych. Doskonałe produkty tego typu kupimy od Bio Medical Pharma. Dzięki temu zażywając jedną kapsułkę wzmacniamy pracę serca oraz obniżamy poziom cholesterolu i ciśnienie jednocześnie.

Ponadto naszą dietę możemy wzbogacić o wyciągi roślinne. Natura daje nam mnóstwo darów o właściwościach leczniczych, w tym także zmniejszających poziom cholesterolu. Są to między innymi: zielona herbata, mleczko pszczele, pestki winogron, karczoch, czarny czosnek i czarnuszka.

Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.