Stawy, kości i mięśnie

Pokazano 1-40 z 261 pozycji

Szybcy i gibcy

Szkielet człowieka bywa nazywany rusztowaniem, które ma za zadanie utrzymać wszystkie nasze narządy na swoim miejscu. Stabilne kości i chrząstki wraz z ruchomymi stawami i więzadłami tworzą układ kostny. Sprawne stawy, kości i mięśnie to gwarancja dobrego samopoczucia, zdrowia i aktywności. Jeśli chcemy być szybcy i gibcy do późnej starości, musimy o siebie zadbać, troszcząc się o aktywność fizyczną i dostarczanie organizmowi minerałów wspomagających pracę narządów ruchu.

Kiedy sięgać po suplementy na stawy, kości i mięśnie?

Pomimo iż nasze stawy, kości i mięśnie są wytrzymałe, mogą ulec kontuzji. Wielu z nas miało okazję przekonać się na własnej skórze, że najbardziej narażone na urazy są osoby uprawiające sporty ekstremalne, zwłaszcza bez przygotowania. Ale nie tylko miłośnicy wyczynowej jazdy na rolkach i skoków ze spadochronem skorzystają z preparatów wzmacniających układ kostno-stawowy. Wspomaganie narządów ruchu poprzez suplementację jest niezbędne w przypadku poniższych grup:

  • Kobiety w okresie menopauzy, narażone na kruchość kości wywołaną osteoporozą;
  • Wszystkie osoby w podeszłym wieku – czas jest nieubłagany dla naszego ciała, także dla stawów, kości i mięśni;
  • Osoby w każdym wieku, które prowadzą aktywny tryb życia, uprawiając sporty nie tylko ekstremalne.

Wsparcie w bólu

Urazy tkanek miękkich i spowodowana wiekiem erozja kości to jednak nie powód, by zasiąść na kanapie przed telewizorem i całkowicie przestać się ruszać. Przeciwnie, aktywny tryb życia to najlepsza metoda na długowieczność. Łatwo mówić, gdy nic nie boli…

Tak, ale gdy pojawiają się dolegliwości bólowe, lub kiedy chcemy je wyprzedzić, warto wspomóc się preparatami mineralnymi na zdrowe stawy, kości i mięśnie. I choć w sprzedaży jest mnóstwo suplementów na tego typu dolegliwości, warto wybierać mądrze i stosować tylko takie, które pochodzą od sprawdzonych dostawców.

I tak, sprawdzone preparaty, zawierające magnez, wapń, witaminę D3, glukozaminę, kolagen czy wyciąg ze śluzu ślimaka wybierajmy od:

  • Aura Herbals, słynącą z wysokiego stężenia substancji aktywnych;
  • MyVita – oferującą najwyższej jakości kolagen;
  • ZaraPharm – sprzymierzeńca w walce o zdrowie i urodę;
  • OstroVit, dostawcę suplementów diety najwyższej jakości.

Pamiętajmy, że tylko mądra suplementacja i rozsądne podejście do aktywności fizycznej zagwarantują nam zdrowie życie, a może nawet i sprawią, że nie damy się wyprzedzić nawet młodszym od nas!

Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.