Serce i układ krążenia

Pokazano 1-40 z 338 pozycji

Od serca dla serca

Czy wiesz, że serce – jeden z najważniejszych narządów w naszym ciele, waży zaledwie 300 g? Mimo to wykonuje ogromną pracę. Serce działa jak pompa, która z ogromną siłą tłoczy krew, krążącą w naczyniach krwionośnych po całym naszym ciele. Narząd wykonuje od 70 do 80 uderzeń na minutę, przepompowując w tym krótkim czasie około 5 litrów krwi! To właśnie serce wraz z mózgiem utrzymuje nas przy życiu, dlatego musimy podchodzić do niego z miłością.

Podaruj sercu to, co najlepsze

Serce jest narządem cierpliwym, ale do czasu. W młodym wieku wybaczy nam wiele grzeszków – imprezy do białego rana, fast foody zjedzone na mieście, ale wraz z upływem czasu będzie coraz mniej łaskawe. Aby nie zaznać niemiłego zaskoczenia ze strony serca i naczyń krwionośnych, musimy zatroszczyć się o nie w porę. Jakie nawyki, korzystne dla układu krążenia warto wdrożyć w naszą codzienność? Z pewnością należy zadbać o:

  • Codzienną dawkę ruchu;
  • Lekką, łatwostrawną dietę, obfitującą w warzywa, owoce i ryby;
  • Unikanie używek; Wspieranie układu krwionośnego poprzez stosowanie suplementów diety wspomagających jego funkcjonowanie;
  • Zapewnienie sobie odpowiedniej ilości snu i odpoczynku; Unikanie sytuacji narażających nas na stres;
  • Regularny pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

Co warto brać na serce?

Lista naszych powinności wobec najważniejszego narządu ludzkiego ciała jest długa i dla wielu mało realistyczna. Jak unikać stresu pracując w korpo? Jak wygospodarować czas na sport i gotowanie zdrowych posiłków, gdy tyle obowiązków na głowie? Oczywiście przestrzeganie wszystkich zasad może być trudne do zrealizowania, ale niektóre z tych punktów łatwo wdrożyć w życie. Na przykład stosowanie preparatów wzmacniających układ krążenia jest dostępne dla każdego.

Możemy korzystać z dwóch rodzajów suplementów diety – pochodzenia naturalnego i wytwarzanych syntetycznie. Wśród preparatów organicznych o korzystnym wpływie na serce i naczynia krwionośne warto wspomnieć choćby o vilcacorze koci pazur (wysokiej jakości wyciągi z tej rośliny dostarcza B&M Research, głogu oraz bogatym w kwasy DHA oleju z kryla (rygorystyczne wymogi czystości gwarantuje między innymi MyVita.

Syntetyczne suplementy, wspierające układ krążenia to przede wszystkim: tauryna (na przykład od Ostrovit, witaminy z grupy B (wysokiej jakości dostarcza Aliness czy żelazo sprawdzone preparaty nabędziemy od Vitama

Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.