Kompleksy witamin i minerałów

Pokazano 1-40 z 45 pozycji

Niech moc będzie z Tobą!

Witaminy i minerały to maleńkie cząsteczki, w których kryje się ogromna moc. Bez udziału konkretnych witamin poszczególne organy naszego ciała nie mogłyby normalnie funkcjonować. Ale żaden z naszych narządów nie pracuje sam dla siebie, tylko jest trybikiem w jednej maszynie, zwanej ciałem człowieka. Dlatego oprócz pojedynczych witamin tak ważne są kompleksy witamin i minerałów, które stanowią paliwo napędzające tą machinę do czynności życiowych.

Kiedy pora sięgnąć po kompleksy witamin i minerałów?

Powszechnie wiadomo, że źródłem witamin i minerałów jest zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta, obfitująca w owoce i warzywa. Niestety nie zawsze wystarcza ona, aby zapewnić odpowiednią ilość niezbędnych „supermocy”. Jeśli nasz organizm jest osłabiony, na przykład po przebytej chorobie, czy kiedy nie mamy możliwości zapewnić mu odpoczynku, warto wzmacniać się także stosowaniem suplementów diety, zawierających kompleksy witamin i minerałów.

Jakie objawy powinny sprawiać, że zapali się nam czerwona lampka, świadcząca o niedoborach witamin? Skąd możemy wiedzieć, że brakuje nam ważnych minerałów? Najczęstszym wskazaniem do rozpoczęcia suplementacji kompleksów witamin i minerałów są te stany:

  • obniżona odporność organizmu,
  • ciągłe uczucie zmęczenia i znużenia,
  • nadmierne pobudzenie nerwowe,
  • braku koncentracji na wykonywanych zadaniach,
  • zły stan skóry, włosów i paznokci, co objawia się wypadaniem włosów, łamliwością paznokci, bladością skóry.

Zestawy witamin dla każdego

Warto pamiętać także, że zapotrzebowanie na odpowiednie ilości witamin i minerałów jest różne w zależności od płci, wieku, czy intensywności uprawiania sportu. Dlatego też kiedy będziemy potrzebowali wsparcia w postaci multiwitaminowych suplementów diety, pamiętajmy, aby wybierać preparaty dedykowane odpowiedniej grupie osób.

I tak można wyodrębnić kompleksy witamin i minerałów dla:

  • Kobiet - Panie mogą spróbować multiwitaminowe preparaty dla zdrowia i urody od AQI Pharm;
  • Mężczyzn - Panom zaś można polecić skuteczne i zawierające wysokie stężenia substancji aktywnych preparaty od 6PAK;
  • Dzieci - Kompleksy witaminowe dla dzieci – starannie wyselekcjonowane i wyłącznie najwyższej jakości produkowane są w laboratoriach Aliness;
  • Osób aktywnych fizycznie - Sportowców najlepiej wspierają suplementy diety od UNS;
  • Osób starszych - Seniorom warto polecić wyciągi od Aura Herbals.

Osobom, które nie przepadają za połykaniem tabletek, lub gdy taka forma suplementacji jest szczególnie uciążliwa (dzieci, seniorzy), polecamy kompleksy witamin i minerałów w płynie: sprawdź nasze preparaty w kroplach.

Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.