Osteoporoza

Pokazano 1-32 z 32 pozycji

Recepta na zdrowe kości

Czy wiesz, że ponad 2 miliony Polaków choruje na osteoporozę? To oznacza, że schorzenie występuje naprawdę powszechnie. Aby nie stanąć po niewłaściwej stronie statystyk, warto jak najwcześniej zacząć przeciwdziałać utracie masy kostnej. A jeśli już zachorowałeś/ zachorowałaś (chorują głównie kobiety) na osteoporozę, możesz spowolnić tempo niekorzystnych zmian w Twoim organizmie. Co zatem możesz zrobić? Suplementować niezbędne witaminy i minerały, a także wprowadzić dietę i styl życia przyjazne kościom.

Preparaty uzupełniające a osteoporoza

Zarówno w profilaktyce osteoporozy, jak i w celu osiągnięcia dobrych wyników w leczeniu tej choroby bezcenną rolę odgrywają suplementy diety. Czego możemy szukać na aptecznych półkach, by nie doprowadzić do spadku gęstości kości? Oto najważniejsze witaminy i minerały, będące wsparciem dla mocnych kości:

  • Witamina D3: szacuje się, że dawka 800 – 1000 j.m. tej witaminy dziennie hamuje proces utraty masy kostnej. Dobrej jakości czystą witaminę D3 kupisz od takich producentów jak: 7Nutrition;
  • Witamina K2 – to substancja, która wpływa na stan kości, zębów i krzepnięcie krwi. Jej rolą jest utrzymanie mineralnej gęstości kości na właściwym poziomie. Warto stosować wyłącznie łatwo przyswajalne preparaty witaminowe, takie jak: Aura Herbals;
  • Wapń to kolejna ważna substancja, dzięki której możesz uniknąć osteoporozy. Pamiętaj, że po menopauzie zapotrzebowanie na ten minerał wzrasta i wynosi około 1500 mg na dzień. Niezbędna więc będzie jego suplementacja. Sprawdzone preparaty z wapniem dostarcza Ostrovit.

Producenci suplementów diety dla wygody pacjentów często dostarczają preparaty będące połączeniem kilku witamin, na przykład D3 plus K2. Dzięki temu nie musisz łykać garści tabletek!

Pamiętaj o kościach!

Aby utrzymać mineralną gęstość kości, musisz dbać o siebie – zdrowo się odżywiać i znaleźć czas na aktywność fizyczną. Zadbaj więc o to, aby w Twoim jadłospisie nie zabrakło surowych owoców i warzyw (zwłaszcza zielonych), dzięki którym odkwasisz organizm. Ogranicz sól i cukier, przez które wapń wchłania się w mniejszym stopniu, zrezygnuj też z kawy, alkoholu i innych gazowanych napojów, ponieważ one wypłukują wspominany minerał z kości, osłabiając układ szkieletowy.

Regularne ćwiczenia to kolejna skuteczna metoda tworzenia mocnych kości. W profilaktyce osteoporozy niezwykle ważną rolę pełnią ćwiczenia z obciążeniem, a kiedy już zachorujesz, każdą chęć użycia ciężarków skonsultuj z fizjoterapeutą. Nie rezygnuj jednak z sportu!

Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.