Gurmar Gymnema Sylvestre 400mg 90 tab.

Gurmar Gymnema Sylvestre 400mg 90 tab.

Essence

Gurmar wykazuje działanie wpływające na metabolizm glukozy; może wspierać w utrzymaniu jej odpowiedniego poziomu we krwi.To naturalna alternatywa, po którą coraz częściej sięgają osoby z problemami zawartości cukru we krwi. Tę hinduską przyprawę nie bez przyczyny nazwano „niszczycielem cukru”. Wpływa na hamowanie uwalniania cukru do krwi, oraz poprawia wykorzystanie glukozy w organizmie. Jest to substancja całkowicie bezpieczna i naturalna. Gurmar korzystnie wpływa na organizm przy hiperglikemii, pomaga w odbudowaniu uszkodzonej trzustki oraz w odtruwaniu organizmu. Ma działanie przeciwcukrzycowe, przeciwzapalne, moczopędne oraz przeciwpasożytnicze.

28,99 zł
Brutto

 

Gurmar (Gymnema sylvestre) to wieloletnie drzewiaste pnącze, które występuje w regionach tropikalnych i subtropikalnych, rozmieszczonych w częściach środkowych i południowych Indii oraz w południowej części Chin, tropikalnej Afryki, Malezji i Sri Lanki. Historia stosowania Gymnema sylvestre ma głębokie korzenie w historii, ponieważ to znacząca roślina w tradycji ajurwedyjskiej, która stosowana była od tysięcy lat z uwagi na właściwości wpływające na regulację gospodarki węglowodanowej. Ciekawostką jest, że w Indiach gurmar określano jako "niszczyciela lub zabójcę cukru", ze względu na swoją charakterystyczną właściwość czasowej utraty odczuwania słodkiego smaku.

LIŚCIE GURMAR – ŹRÓDŁO CENNYCH SKŁADNIKÓW

Gurmar jest źródłem związków triterpenowych do których klasyfikowane są kwasy gymnemowe i gymnemo-saponiny (zaliczane do grupy oleananu) oraz gymnemozydy (zaliczane do grupy dammaranu). To właśnie kwasy gymnemowe są odpowiedzialne za właściwości jakie wykazuje gurmar. Ponadto w Gymnema sylvestre wyróżnić można także związki zaliczane do flawonów, chlorofili, aminokwasowych pochodnych betainy oraz cholinę i pochodne alkaloidów.

GURMAR I JEGO CENNE WŁAŚCIWOŚCI

Gurmar wykazuje działanie wpływające na metabolizm glukozy; może wspierać w utrzymaniu jej odpowiedniego poziomu we krwi. Może również wspomagać w kontroli apetytu.

GURMAR – BADANIE NAUKOWE

W 1990 r. w czasopiśmie Journal and Ethnopharmacology ukazało się badanie Baskaran i wsp., w którym sprawdzano działanie wyciągu z liści Gymnema sylvestre. 22 uczestników badania ze stwierdzoną cukrzycą typu II suplementowało przez kilkanaście miesięcy wyciąg z liści Gymnema sylvestre w ilości 400 mg / dzień jako uzupełnienie środków, które do tej pory stosowali. W czasie trwania badania stwierdzono obniżenie poziomu glukozy we krwi oraz zredukowanie ilości glikozylowanej hemoglobiny i glikozylowanego białka we krwi. Badacze wysunęli wniosek, że suplementacja wyciągu z liści Gymnema sylvestre mogła wpłynąć na regenerację komórek beta trzustki, co w efekcie mogło skutkować zwiększoną produkcją insuliny.

Essence Gurmar – czyli roślina o ciekawych właściwościach!

Essence Gurmar Gymnema Sylvestre - 90 tabl.
Porcja: 1 tabl.
Ilość porcji w opakowaniu: 90
Opakowanie: 90 tabl.
Masa netto: 67.50 g
Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 1 tabl. % RWS*
Ekstrakt z liści Gurmar 400 mg -

Składniki: ekstrakt z liści Gurmar 4:1 (Gymnema sylvestre), substancje wypełniające (celuloza mikrokrystaliczna, skrobia), substancje przeciwzbrylające (fosforany wapnia, dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten (pszenicy), jaj, selera i gorczycy.

*% Referencyjna Wartość Spożycia

ZALECANE SPOŻYCIE / SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Przyjmować jedną tabletkę dziennie, nie rozgryzając, popijając odpowiednią ilością płynu.

70 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Oceń Komentarze (0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.