Glukozamina - Siarczan Glukozaminy...
Glukozamina - Siarczan Glukozaminy...
Glukozamina - Siarczan Glukozaminy...
Glukozamina - Siarczan Glukozaminy...
Glukozamina - Siarczan Glukozaminy...

Glukozamina - Siarczan Glukozaminy 2KCL 120 kap.

Vitama

1 – 1185 mg w porcji dziennej

2 – Siarczan glukozaminy

3 – Certyfikowane składniki

109,00 zł
Brutto

 

Glukozamina (2-amino-2dezoksy-D-glukoza) jest aminocukrem, który powstaje z cząsteczek glukozy i glutaminy. Stanowi ważny składnik płynu maziowego w stawach i jest jednym z istotnych budulców ścięgien i kości. Glukozamina jest substancją produkowaną naturalnie przez organizm, jednak wraz z wiekiem te rezerwy zaczynają stopniowo maleć.

Nawet do 395 mg zawartości Glukozaminy w 1 kapsułce

W każdej kapsułce znajduje się duża ilość Glukozaminy w postaci Siarczanu Glukozaminy 2KCL co stanowi 667,5 mg Siarczanu Glukozaminy, czyli 395 mg Glukozaminy w 1 kapsułce. 

Dzienna porcja suplementu zawiera nawet do 2002,5 mg Siarczanu Glukozaminy x2KCL

Stosowanie zalecanej porcji preparatu (3 kapsułki dziennie) dostarcza  nawet do 2002,5 mg Siarczanu Glukozaminy x2KCL (1185 mg Glukozaminy w porcji dziennej).

Aż 120 kapsułek w opakowaniu

Każde opakowanie Glukozaminy Vitama Nature wystarcza na 40 pełnych dni suplementacji.

98% substancji czynnej w każdej kapsułce

Skład suplementu został opracowany by maksymalnie wypełnić kapsułkę substancją czynną, stanowiąc aż 97,68% wypełnienia substancjami czynnymi, minimalizując jednocześnie sztuczne wypełnienia kapsułki (np. celulozą mikrokrystaliczną).

Wysoka przyswajalność substancji czynnej

Biodostępność suplementu sięga niemal 90%. Oznacza to, że praktycznie cała substancja czynna występująca w preparacie zostanie spożytkowana przez organizm.

Najwyższa jakość i bezpieczeństwo stosowania

Suplement został dokładnie przebadany pod kątem jakości i bezpieczeństwa dla zdrowia. Pozwoliło to uzyskać produkt o wysokiej zawartości Siarczanu Glukozaminy 2KCL, niepowodujący reakcji niepożądanych.

Suplementy diety Vitama Nature: jakość i bezpieczeństwo wytwarzania

Vitama Nature to polska marka wspierana przez profesjonalizm i doświadczenie technologów z firmy farmaceutycznej Vitama Nature P.S.A. W ramach tej integracji mamy rzadką możliwość uczestniczenia w całym procesie produkcyjnym naszych suplementów - od koncepcji, przez badania, aż po przekazanie finalnego produktu w ręce klienta, a produkcja naszych suplementów odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami produkcyjnymi: zasadami GMP oraz systemu HACCP.

Dlaczego warto sięgnąć po Glukozamina od Vitama Nature?

Aż 98% substancji czynnych w każdej kapsułce

120 kapsułek - 1,5 miesiąca pełnej suplementacji

Wysoka zawartość Glukozaminy w postaci Siarczanu Glukozaminy x 2KCL (ze skorupiaków)

Nie zawiera sztucznych konserwantów i zbędnych wypełniaczy

Jakość i bezpieczeństwo wytwarzania w warunkach opartych o zasady GMP oraz HACCP

Najwyższa jakość i bezpieczeństwo preparatu

Suplement diety Glukozamina Vitama Nature to starannie dobrany skład, który poddano kompleksowym badaniom. W preparacie nie uwzględniono sztucznych substancji wypełniających, co wpływa pozytywnie na jego czystość. Do wytworzenia suplementu diety Glukozamina Vitama Nature zastosowano wysokiej jakości surowce (Siarczan Glukozaminy x 2KCL, pochodzenie skorupiaki). Preparat posiada wysokie wartości odżywcze, które stanowią naturalne uzupełnienie niedoborów w codziennej diecie. Regularne dawkowanie suplementu  jest bezpieczne dla zdrowia i nie stwierdzono, by pojawiły się jakiekolwiek niepożądane skutki uboczne u osób, które przyjmowały ten suplement zgodnie z dawkowaniem umieszczonym na etykiecie.

Wysoka jakość i pełne bezpieczeństwo stosowania

Suplement zawiera Siarczan Glukozaminy x 2KCL, pochodzenie: skorupiaki. Skład preparatu został dokładnie sprawdzony i przebadany pod kątem skuteczności oraz bezpieczeństwa.  W suplemencie nie zastosowano żadnych sztucznych wypełniaczy. Przyjmowanie Glukozaminy Vitama Nature w dawkach zalecanych przez producenta jest bezpieczne. Standaryzowane składniki aktywne zostały poddane szczegółowym testom i nie odnotowano wystąpienia skutków ubocznych przy stosowaniu preparatu według zaleceń. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do łączenia suplementu diety z innymi lekami - warto skonsultować rozpoczęcie suplementacji z lekarzem.

Zawartość porcji dziennej (3 kapsułki):

Porcja dzienna zawiera: 2002,5 mg Glukozaminy w postaci Siarczanu Glukozaminy 2KCL.

Zalecana dzienna porcja:

3 razy dziennie po 1 kapsułce wraz z posiłkiem, popijając dużą ilością wody.

Siarczan Glukozaminy x 2KCL 2002,5 mg
w tym Glukozaminy 1185 mg 

97,68% Wypełnienia kapsułki stanowią substancje czynne

Składniki:

Siarczan Glukozaminy x 2KCL (ze skorupiaków), Hydroksypropylometyloceluloza; Substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

Zalecenia:

Zalecana dzienna porcja konieczna dla uzyskania korzystnego działania: 3 razy dziennie po 1 kapsułce wraz z posiłkiem, popijając dużą ilością wody.

Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Nie przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji.

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego stylu życia.

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.

Ostrzeżenia:

W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.

W przypadku kobiet w ciąży, kobiet karmiących, osób chorych lub osób stosujących leki - suplementacja powinna zostać skonsultowana z lekarzem.

W przypadku cukrzycy, osób z upośledzoną tolerancją glukozy, ryzykiem chorób układu sercowo-naczyniowego oraz w przypadku stosowania leków przeciwzakrzepowych, stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem.

Warunki przechowywania:

Przechowywać w miejscu suchym, w temperaturze pokojowej, w miejscach niedostępnych dla małych dzieci.

[1] http://www.oswiadczenia.eu/online/index.do#fooddetails;id=1144337 [dostęp 14.04.2022]

[2] Małkowska A, Szuster-Ciesielska A, Włodarska M. ""Glukozamina - właściwości farmakologiczne i zastosowanie w terapii chorób stawów."" Postępy Fitoterapii. 2019;1:27-33.

[3] Kucharz EJ. ""Glukozamina i chondroityna w terapii choroby zwyrodnieniowej stawów."" Reumatologia. 2018;56(5):280-284. doi: 10.5114/reum.2018.78757.

[4] Leszczyński P, Pilaczyńska-Szcześniak Ł, Sokołowska-Woźniak E. ""Suplementacja glukozaminą jako metoda wspomagająca leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów."" Farmacja Polska. 2017;73(3):120-124.

[5] Wolski H. ""Glukozamina i chondroityna jako składniki diety wspomagające leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów."" Gerontologia Polska. 2016;24(4):188-193. doi: 10.5604/20842937.1228768.

[6] Kopeć A, Wróbel M, Dąbrowski M, Sopońska K, Czernicki J. ""Glukozamina - czy warto wiedzieć o potencjalnych zastosowaniach i skutkach ubocznych?"" Medycyna Rodzinna. 2015;18(4):309-314.

[7] Kolaszewski P, Czechowska D, Konieczny M. ""Glukozamina jako suplement diety w profilaktyce i leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów."" Nowa Medycyna. 2014;3:80-85.

1599 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Oceń Komentarze (0)

Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Product added to compare.

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka w celu zapewnienia jak najwyższej jakości obsługi. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.